اینتل با پردازنده هوش مصنوعی Clover Falls شارژدهی لپ تاپ ها را ارتقا می دهد

شارژدهی دستگاه های الکترونیکی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما همیشه افزایش ظرفیت باتری محصولاتی مانند لپ تاپ ها راهکاری مناسبی نیست چرا که کاربران لوازم باریک و سبک می خواهند. حالا اینتل با هوش مصنوعی و پردازنده کمکی به نام «Clover Falls» می خواهد شارژدهی لپ تاپ ها را افزایش دهد.
اینتل در بیانیه ای  از یک تراشه همراه و کمکی امن رونمایی کرده که از طریق هوش مصنوعی، کامپیوترها را امن تر و هوشمندتر می کند. این کمپانی امیدوار است با تراشه های مبتنی بر هوش مصنوعی، لپ تاپ ها را هوشمندتر کند و شارژدهی آن ها را هم افزایش دهد.
این شرکت از زمان راه اندازی پروژه «Athena» که البته هم اکنون با نام «Intel Evo» شناخته می شود، به دنبال افزایش شارژدهی باتری لپ تاپ ها بوده. در حال حاضر اینتل اطلاعات زیادی درباره نحوه عملکرد پردازنده کمکی Clover Falls منتشر نکرده و تنها به مواردی مانند تنظیم میزان روشنایی نمایشگر با توجه به اینکه کاربر در جلوی آن قرار دارد یا خیر، اشاره کرده. زمانی که کاربر از نمایشگر دور شود، نور آن کاهش می یابد تا شارژدهی لپ تاپ بیشتر شود.
در حال حاضر نمی دانیم تراشه کمکی Clover Falls چه ویژگی های جدیدی به لپ تاپ ها اضافه می کند، اما امکان افزودن طیف گسترده ای از امکانات به آن ها وجود دارد.
در حالی که این تراشه می تواند تغییرات قابل توجهی در لپ تاپ ها ایجاد کند، در حال حاضر نباید برای آن هیجان زده باشیم. اینتل در بیانیه خود از استفاده اولیه از آن در لپ تاپ های تجاری خبر داده، بنابراین مدت ها طول می کشد تا وارد لپ تاپ های عادی شود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *