خرید اینترنتی تجهیزات شبکه بله یا خیر؟
در سال های اخیر، به دلیل رشد روزافزون فناوری اطلاعات، وابستگی کسب و کارها به شبکه های کامپیوتری به شدت افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مسترشبکه، در واقع، امروزه ارتباط کاربرها و سیستم ها در سازمان فقط از طریق شبکه صورت می گیرد. آنچه ساختار اصلی شبکه را تشکیل می دهد، بخش سخت افزاری و نرم افزاری آن است. با افزایش نیاز ارتباطی بین سیستم ها در مراکز و سازمان ها ازطریق دنیای شبکه، نیاز به خرید تجهیزات شبکه روزبه روز در حال افزایش است.
همراه با این پیشرفت های تکنولوژی از طرفی دیگر با توجه به حجم کاری زیاد در بیشتر موارد خرید اینترنتی جایگزین خریدهای سنتی گردیده و اکثر افراد سعی بر آن دارند تا با خرید اینترنتی در وقت خود صرفه جویی نمایید. اما آیا می توان این تجهیزات شبکه را به صورت اینترنتی خریداری کرد؟ این سوالی است که ما می خواهیم در این متن به آن پاسخ دهیم.
فروش تجهیزات شبکه به صورت اینترنتی:
هنگام فروش تجهیزات شبکه ، همواره کاربران عواملی مختلفی را مورد بررسی قرار می دهند که شامل:
الف. کیفیت
تجهیزات شبکه اعم از سرور اچ پی ، سوئیچ سیسکو، تجهیزات وایرلس، پیسو و غیره از قیمت های بالایی برخوردار هستند. لذا نداشتن کیفیت این تجهیزات می تواند خسارت های مالی زیادی را به شرکت وارد نماید.
ب. قیمت
به دلیل نبود مرجعی مطمئن، این تجهیزات با قیمت های مختلفی در بازار فروخته می شوند؛ اما آنچه قیمت این گونه تجهیزات را تعیین می کند، کیفیت آن است؛ زیرا گاهی ممکن است کالایی غیر اورجینال با قیمت اصل فروخته شود که در این صورت به خریدار ضرر سنگینی وارد می شود؛ چرا که خریدار از طرفی متحمل ضرر و زیان خرید نامناسب دستگاه شده و از طرف دیگر زمان زیادی برای خرید تجهیزات و راه اندازی شبکه از دست داده است.

خرید اینترنتی تجهیزات شبکه بله یا خیر؟

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *